Gönderen Konu: Uzmanlık kadroları oluşturulması önerisi  (Okunma sayısı 2957 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

salih koç

• Ziyaretçi
Uzmanlık kadroları oluşturulması önerisi
« : 15 Eylül 2008 / 15:31 »

Proje önerisi : 2

Uzmanlık kadroları oluşturulması

•   Birbirinden ayrı ve birbirine paralel konumda yönetim ve uzmanlık kadroları şeklinde ikili yapı oluşturulmalı
•   Uzmanlık kadroları statü,prestij,çalışma koşulları ve maddi imkan olarak yönetim kadrolarına denkleştirilerek cazip hale getirilmeli
•   Muhtemel uzmanlık kadroları
o   Demiryolu uzmanı
o   Yol  uzmanı
o   Tesisler uzmanı
o   Sinyal uzmanı
o   Haberleşme uzmanı
o   Bilişim uzmanı
o   Finans uzmanı
o   Planlama uzmanı
o   Yatırım uzmanı

Adk System Advertising

Çevrimdışı ATALAY

• Uzman Üye
  • İNSAN; OKUR, DÜŞÜNÜR, ÜRETİR, PAYLAŞIR
Ynt: Uzmanlık kadroları oluşturulması önerisi
« Yanıtla #1 : 07 Kasım 2008 / 20:57 »
Sn Salih Koş arkadaşımın fikrine katılıyorum.Gec de olsa yetişmiş elemanların kurumda çok yönlü katkısı olacaktır.İyi (Uzman)eleman yetiştirmek ve değerlendirmek çok sorunların çözümünü kolaylaştırracağı g
ibi, kurumun hizmet kalitesini de artıracaktır.Kurumda usulen uzman eleman var. bunlar konularında yeterli olmadığı gibi makamda bunları yok saymaktadır........Aslında Demiryolu uzmanı yetiştirmek haylı zordur.Ancak ;teknik(CER,yol, tesislervb.) ve idari(muhasebe,planlama yatırım eğitim vb)konularda ayrı ayrı yetiştirilecek uzmanlar,merkezde ilgili başkanlığa, bölgede bölge müdürüne bağlı olarak çalışmalı  ve bunlar  kaza/inceleme kurulu oluşturup ek olarak da eğitim işlerinde görev almalıdırlar..........Kurumun APK bürolarındaki eğitimli genç elemanlara (fuarlar,kurslar,sempozyumlar ,yurt içi/dışı fabrika ve ilgili kuruluşları gezerek)daha çokaraştırma/inceleme imkanı sağlanmalı ve bu elemanlardan azami derecede yararlanılmalıdır
İNSAN; OKUR,D ÜŞÜNÜR, ÜRETİR, PAYLAŞIR

besincetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 07 Kasım 2008 / 22:36 »
kurumumuz günün birinde bu ünvanları doğru düzgün bir şekilde işin ehli olan gerçekten uzman kişilere dağıtmaya karar verirse salih bey'in önerisi gayet yerinde bir öneri olur..

Çevrimdışı leventdurusoy

• Site Özel Üyesi
« Yanıtla #3 : 11 Kasım 2008 / 00:16 »
Salih Beye önerisi için teşekkür ederken cer birimleri ve işleri açısından da tren mekaniği ve işletmesi uzmanı ile vagon uzmanlığını, eğitim işleri için eğitim uzmanlığını da ilave etmesini isterim. Tren mekaniği uzmanlığı; trenlerin hat boyu davranışlarını, lokomotiflerin çeker hesaplarını, tren iletme uzmanı ise lokomotif ve vagonların ekonomik kullanımı ile ilgili hesapları yapar. Vagon uzmanlığı ise vagonların işletme tamir bakım ve özelliklerini içerir. Eğitim uzmanlığı ise; özellikle teknik eğitim ihtiyacı ve planlamasını yapar.
Saygı ve sevgiler
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2008 / 00:17 Gönderen: leventdurusoy »
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Uzmanlık kadroları oluşturulması önerisi Benzer Konular

becayiş önerisi
yer değişimi için iki aynı ünvanda personelin becayişi oluyor.görev yaptığı branşta zaman içerisinde kendisini başarılı bulmayan... Devamı...

Gösterim: 3276 - Yanıt: 2 - Başlatan:esestren26
YENİ NORM KADROLAR
21.06.2010 Tarih B.11.2.DDY.0.00.71.05-907.99/29130 Sayılı Emirle Oluşturulan Yeni Norm Kadroların Durumu : http://www.bts.org.t... Devamı...

Gösterim: 3294 - Yanıt: 0 - Başlatan:Trenci96
Gişe Memurlarına Aralarında Haberleşme Proje Önerisi
Sayın Trenren ve Gişe Memuru Arkadaşlar,Gişe Memurlarının birbirleri ile TCDD içerisinde bölge içi veya bölgeler arası haberleşm... Devamı...

Gösterim: 2183 - Yanıt: 1 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ