Gönderen Konu: VEDA  (Okunma sayısı 3834 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

avniyavuz

• Ziyaretçi
VEDA
« : 06 Haziran 2013 / 06:30 »

30 yıllık Demiryolu çalışmamı 17.06.2013 tarihi akşamı itibarı ile sonlandırarak emekli oluyorum işe başladığım 1982 yılında telgraf makinaları manyetolu telefon tamiri ile başlayıp en son teknoloji ile çalışan santraller ve haberleşme sistemleri ile sonlandırıyorum demiryollarına olan sevdam 6 yaşımda okulumun önünden geçen Samsun Çarşamba treni ile başladı hala devam ediyor çoçukluğumda TCDD emeklilerine TCDD armalı çep saatleri verilrdi bu vefa uzun yıllar saatlerin kalitesi düşsede devam etti daha sonra TCDD armalı altın lira verildi şimdi ise basit bir kağıda bölge müdürü imzalı teşekkür belgesi verilir oldu emeklilere permi hakkı var idi oda verilmez oldu. Ama olsun demiryol sevdamız bitmedi devam ediyor Bu vesileyle tüm çalışanlara daha güzel daha ileri bir demiryooları dileklerimle hoşcakalın ......

Adk System Advertising

Çevrimdışı ulukışla

• Üye
  • **
Ynt: VEDA
« Yanıtla #1 : 06 Haziran 2013 / 08:39 »
Bende demiryolcu ailesi  olarak hizmetlerinizden dolayı teşekkür eder yeni hayatta mutluluklar dilerim.Mevlam bunda sonraki hayatınızı  güzel eylesin.

Çevrimdışı Ömer Tolga Sümerli

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
« Yanıtla #2 : 06 Haziran 2013 / 09:31 »
Sağlıklı ve mutlu bir emeklilik geçirmenizi dilerim.
Saygılarımla.
Çalışmadan, Yorulmadan, Üretmeden Rahat Yaşamak İsteyen Toplumlar, Önce Haysiyetlerini, Sonra Hürriyetlerini, Daha Sonra da İstiklal ve İstikballerinin Kaybederler.
                                                                                                              Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı ATALAY

• Uzman Üye
  • İNSAN; OKUR, DÜŞÜNÜR, ÜRETİR, PAYLAŞIR
çalışmaya veda;;hürgeneralliğe merhaba
« Yanıtla #3 : 06 Haziran 2013 / 21:01 »
sn Avni bey,insan hayatında en iyi dönemlerden biri de emekliliği yaşamaktır.Herkese nasip de olmaz.Atatürkün dediği gibi  (((bir milletin, yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu,o milletin yaşama kudretininen önemli kıstasıdır.Mazıde  muktedir iken bütün kuvvetiyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin,istkbale güvenli bakmaya hakkı yokturEmekliler devletin aynasıdır.M.Kemal ATATÜRK)))emekliler, devletinde kurumunda  bir aynasıdır.Emekliliğin avantaşları yanında dezavantajı da vardır.Önce kurum sonra iş arkadaşları biraz da yakınlarımız unuturlar.. Emektar(emekli)olunca da kuruma olan sevgi ve ilgi azalmıyor.Emekli döneminde insanlar sağlığıyla eviyle  yakın dostlarıyla daha iyi ilgileniyor..Bu büyük bir avantajdır.Emekliliğe karar verince permiyi hatırlamışsınız.kurumla ilgili dernek ve vakıflar (emekliğe permi için)uğrajıyorlar.Lakin kurumun emekliye permi vermemesi çok vafasılıktır...Size sağlıklı ,varlıklı huzur dolu emeklilikler dileğiyle...slm ve sevgiler
İNSAN; OKUR,D ÜŞÜNÜR, ÜRETİR, PAYLAŞIR

Çevrimdışı Demirkanat / Kürşad YAVUZ

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
« Yanıtla #4 : 07 Haziran 2013 / 08:04 »
Hiç durmadan paylaşım yapan ve araştırma yapan insanlar bence emekli olsalar bile veda edemezler.

Bu nedenle öncelikle emeklilik kararınızın hayırlı olmasını ve emekliliğinizin sağlık ve huzur içinde geçmesini dilerim. Emeklilik yaşanması gereken bir haktır. Sayın Atalayda çok güzel örnek vererek bundan bahsetmiş.

En güzel üretim yıllarınızda meslektaşınız olarak size veda değil hoş geldiniz diyebilirim. Tecrübelerinize, deneyimlerinize ve anılarınıza ayrı ihtiyaç ve ilgi duyacak bizler için size tekrar hoşgeldiniz diyorum.

Yazılarınızı merakla bekliyoruz.
http://twitter.com/demiryolcuyuz

Türk milleti!

Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı Göçebe (chomez)

• Site Özel Üyesi
Ynt: VEDA / Hooop nereye? :)
« Yanıtla #5 : 11 Haziran 2013 / 14:36 »
 :D

Hayırlı uğurlu olsun :)

Güle güle, mutluluk içinde neşeyle kayifle sürdürdüğünüz bir yaşam olsun emeklilik!

Emekli olsanız da, bu ülkenin, demiryollarının sevdalısı olarak konuşacağımız, tartışacağımız, paylaşıp öğreneceğimiz çok şeyler var!

Emekliliğinize ben izninizle 'patron değişimi' diyorum, umarım eşinizin patronluğu hoşunuza gider  :)

Yazın bize lütfen...

Saygıyla,

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

VEDA Benzer Konular

Veda Zamanı
Değerli Demiryolcuyuz.biz üyeleri,Yaklaşık 3 yıldır bu site ve forumda görev yapmaktayım,başta sitemizin kurucusu Sn. Kürşat Yav... Devamı...

Gösterim: 4472 - Yanıt: 6 - Başlatan:Trenci96
1000.MESAJ VE VEDA
Daha önceden 1000.Mesajımda forumlardaki görevlerimden ayrılacağımı ve bir daha yazmayacağımı belirtmiştim ve bu mesajım veda va... Devamı...

Gösterim: 2625 - Yanıt: 3 - Başlatan:Trenci96
trenren... SON YAZI ... VEDA ...
trenren... SON YAZI ... VEDA ...Yaklaşık 10 yıldır tcdd gişe,trenren gibi birçok isim altında yaptıgım iş ile ilgili ve tüm sist... Devamı...

Gösterim: 2879 - Yanıt: 3 - Başlatan:trenren