Gönderen Konu: VEKALET GÖREVLER  (Okunma sayısı 7616 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sontrenci

• Ziyaretçi
VEKALET GÖREVLER
« : 20 Ağustos 2010 / 21:06 »

Sayın meslektaşlarım öğrenmek istediğim bir konu var. Bu kurumda yeni bir çalışanım. Tren teşkil memuru olarak görev yapıyorum. Devamlı olarak vekalet görevlere gönderiliyoruz. Bu tam anlamıyla bir sıkıntı oluyor.
  Bu vekaletlere gitme mecburiyetimizi var mı? Bu anlamda hangi mazaretlerimiz dikkate alınabilir? Artık bezdik, yorulduk. Dinlenmeye muhtaç kaldık.
  Görüşlerinizi bekliyorum. Şimdiden herkese teşekkürler....

Adk System Advertising

Çevrimdışı Demirkanat / Kürşad YAVUZ

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
Ynt: VEKALET GÖREVLER
« Yanıtla #1 : 21 Ağustos 2010 / 16:37 »
Vekaletler konusu faal personellerin en büyük sorunlarından biridir. Sanırım temel sebebi personel yetersizliğidir. Hukuki zemin incelendiğin de sürekli vekalati engelleyici önlemler vardır diye düşünüyorum. Ne tekim, önce insan odaklı bir hazırlanır kanunlar.

Zamanında vekalete giden istasyon şefi bir arkadaşım sanırım 24 24 çalışıyordu. Sosyal hayatına devam edebilmek için uykusundan feragat etmek zorunda kalıyordu.
http://twitter.com/demiryolcuyuz

Türk milleti!

Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı cantekin

• Emektar Üye
« Yanıtla #2 : 29 Kasım 2010 / 09:23 »
Vekalet konusunda bende birşeyi merak ediyorum.
Sözleşmeli personel çalıştığı ünvandan başka bir ünvana uzun süre ile vekaleten bakmaya mecbur edilebilirmi.
Örneğin 4 yıldır istasyon şefliğine vekalet etmiş birisi bu görevi vekaleten yürütmeye daha fazla zorlanabilirmi.
Konu hakkında bilgisi ve görüşü olan arkadaşlarım paylaşımda bulunabilirlermi.

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
« Yanıtla #3 : 29 Kasım 2010 / 12:39 »
Sayın Can Tekin,

Yazınız üzerine, konuyu daha iyi yorumlayacak ve bilgi  verebilecek BTS Avukatlarından Salih EKİZLER' e sorunuzu yönelttim. Kendisi bizi kırmayarak sorularımıza yanıt verdi.

Salih Bey, Vekaletlerle ilgili olarak davaların açıldığını ve olumlu kararlar olduğunu belirterek, bu dava dilekçelerini bize gönderdi. Şuana kadar elime bir dilekçe ulaştı diğerini de ulaştığında buradan yayınlacağım.

Kendisiyle ilk defa diyolog kurdum. Çok sicak ve alakalı bir avukat olduğunu belirtmek isterim. İlgisinden ötürü Demiryolcuyuz.biz olarakteşekkür ederim.

Türk milleti!

Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
« Yanıtla #4 : 29 Kasım 2010 / 21:14 »
Sayın Avukat Salih Beyin gönderdiği "2. geçici görevlendirilme itiraz dilekce örneği" ektedir.

Eğer eki göremiyorsanız, lütfen üye girişi yapınız. Ekleri misafir kullanıcılar indirememektedir.

Saygılarımla.

« Son Düzenleme: 29 Kasım 2010 / 21:35 Gönderen: Demirkanat / Kürşad YAVUZ »

Türk milleti!

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı cantekin

• Emektar Üye
« Yanıtla #5 : 29 Kasım 2010 / 23:10 »
Kürşad bey sizede Salih beyede göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı çok teşekkür ederim.

Çevrimdışı cantekin

• Emektar Üye
« Yanıtla #6 : 30 Kasım 2010 / 00:46 »
Kürşat bey eklerdeki dilekçelere baktım ama onlar daha çok başka bir işyerinde görevlendirmeyle ilgili. Benim öğrenmek istediğim esas konu aynı işyerinde bir üst ünvanda uzun süreli olarak çalıştırılması yasalmıdır. Bu durumda kurum hiç bir bedel ödemeden işleri bir alt ünvanda personel aracılığıyla yürütmeyi gelenek haline getiriyor.

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
« Yanıtla #7 : 30 Kasım 2010 / 17:24 »
Aslında Av. Salih Bey de üzerine basa basa konunun üst ünvana vekalet olup olmadığını sormuştu ama benim aklımda aynı ünvanda başka yerde vekalet etme sorunu kalmış ve bunun cevabını aramıştım. Sizleri de bu yönde bilgilendirdim.

Bugün Av. Salih Beyle tekrardan konuştum ve konunun üst ünvana vekalet olduğunu söyledim. Bu yönde de bilgisini aldım. Bu konudada mahkeme karalarının bulunduğunu öğrendim ve yarın izmire döndüğünde mahkeme dilekçeleri ile mahkeme kararlarını bizlere ulaştıracak.

Kısa Sohbetimiz sırasında şu bilgileri aldım,

1.- Vekaleten atamalarda belirtilen işyerinde göreve başlama zorunlu.   Mahkemede kurumu uygun buluyor.
2.- Üst ünvanda vekalet olarak çalıştığınızda bu ünvanın maaşını en fazla 60 geri ödemeli olarak kurumdan talep edebiliyorsunuz. Bununda örnekleri var. dilekçe kararı burada paylaşacağım.
3.- Bu talebiniz mahkemece uygun bulunduğunda aradaki maaş farkını alabiliyorsunuz.
4- Maaş farkını kurum size ödediğinde eski görevinize iade ediliyorsunuz.

Burası çok önemli

Kurum, vakaleten bir üst ünvana atama yaptığında bu ünvanının maaş farklarını istediğinizde kurum sizi eski görevinize iade ediyor. Eğer sizin yerinize başkası vekaleten atanırsa ve oda yargı yolunu seçerse kurumun vaketten vazgeçerek üst ünvana atama yapma yoluna gideceği aşikardır.

Türk milleti!

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı cantekin

• Emektar Üye
« Yanıtla #8 : 30 Kasım 2010 / 23:44 »
Teşekkür ederim Kürşat bey dilekçe ve kararlarıda merakla bekliyorum. Tekrar teşekkürler.

Çevrimdışı cantekin

• Emektar Üye
« Yanıtla #9 : 03 Aralık 2010 / 14:00 »
Kürşat Bey, Salih Beyle tekrar irtibat kurabildiniz mi ?

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
« Yanıtla #10 : 03 Aralık 2010 / 14:12 »
Salih Beyle en son konuşmamızda mahkeme dilekçe ve kararlarını göndereceğini belirmişti ama şu ana kadar elime geçmedi.  İsteğiniz üzerine kendisinden göndermesini tekrardan rica edeceğim.

Türk milleti!

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
« Yanıtla #11 : 07 Aralık 2010 / 21:58 »
Av. Salih Bey bugün mahkeme dilekçelerini fax gönderdi ama teknik nedenden dolayı Danıştay kararlarını elime geçmedi. Yarın inşallah dilekçe ve danıştay kararlarını tarayıcıdan geçirip foruma ekleyecem.

Türk milleti!

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
« Yanıtla #12 : 08 Aralık 2010 / 14:52 »
Üst ünvana vekaletlerle ilgili Dava Dilekçesi ve Danıştay Kararı ektedir.

BTS MYK Üyesi Sayın Ali Kitapcıya ve Sayın Av. Salih Ekizlere ilgi ve yardımlarından ötürü teşekkür ederim.

Türk milleti!

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı cantekin

• Emektar Üye
« Yanıtla #13 : 09 Aralık 2010 / 12:20 »
Teşekkürler Kürşat Bey.

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
« Yanıtla #14 : 09 Aralık 2010 / 17:20 »
Rica ederim Can Bey, ben sadece aracı oldum.

Sizden tüm arkadaşlarım adına bir ricam var, vekaletler konusunda tüm arkadaşlarımızın anlayacağı şekilde bir derleme yapabilir misiniz. Bu derlemenizi  forum üyesi arkdaşlarımıza bilgilendirme mesajı olarak atalım.

Bu sıkıntıyı çeken ne kadar çok arkadaşa ulaşırsak o ölçüde bilinçlenme sağlarız ve başvurulacak bir kaynak oluşturmuş oluruz.

Türk milleti!

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

VEKALET GÖREVLER Benzer Konular

vekalet personele yatakhane ücreti alınması
1,5 ay Yerköy de vekalet çalıştım bizden yatakhane ücreti alındı .bu uygulama başka yerlerde de var mı? Devamı...

Gösterim: 2842 - Yanıt: 0 - Başlatan:tuncay18