Gönderen Konu: YEMEK YARDIMI  (Okunma sayısı 2633 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Trenci96

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
YEMEK YARDIMI
« : 03 Nisan 2008 / 11:48 »

Kurumumuzda çalışan işçi personele normal hakedişleri dışında yemek yardımı parası da ödenmektedir..Büyük merkezlerde yemekhanler olduğundan buralarda çalışan işçi personele öğle yemekleri kurum tarafından verilmektedir ancak işçi personel merkezi dışında çalışmaya gittiğinde bu yemeği yiyemediği için yerine ücreti ödenmektedir(2008 için 3 küsür ytl),taşradaki işçilere de yemek vermek yerine ücreti maaşına eklenmektedir..
Memur personel için böyle bir yardım olmayıp ya yemekhanden ücreti karşılığında yiyebilmekteler yada öğle paydosunda dışarıdan yemektedirler..Bir öğle yemeğinin dışarıda minimum 5 YTL olduğu düşünüldüğünde de bütçeleri için önemli bir gider oluşturmakta,memur personel işçi personele karşı bu konuda da üvey evlat muamelesine tabi olmaktadır..
Yıllardır bu konuyu çözeceğiz ve memura da yemek yardımı alacağız diyen sendikaların hala bu konuyu çözememiş olmaları da yine düşündürücüdür..
Saygılarımla..
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2008 / 11:50 Gönderen: trenci96 »

Çevrimdışı turk06

• Uzman Üye
Ynt: YEMEK YARDIMI
« Yanıtla #1 : 18 Nisan 2008 / 23:44 »
Allah'tan diyelim, sendikalar üye olanların sayesinde yemek paralarını devletten alıyorlarda birde onları beslemek zorunda kalmıyoruz.
Trenci arkadaşım, sendikalar ne zamandır personel sorunları ile uğraşıyorlar ki? İşleri güçleri siyaset. Hatta bazıları iç siyaseti de bıraktı dış politika ile uğraşır oldu. (bizi ilgilendiren dış politikayı demiyorum)
Genl Müdürlük ve bölgelerdeki bir sürü memur arkadaşımız öğle yemeğini evinden getirmekte yada öğünü pas geçmektedir. Yönetim ise çoğu zaman akşam çalışacağız gerekçesiyle garda bulunan ve TCDD tarafından işletilen küçük evden kebap getirterek akşamı da halletmektedir.
Ne diyelim darısı başımıza da diyemiyorum. Benim gırtlağımdan geçmez sanırım.
Hoşçakal arkadaşım

Çevrimdışı conqueror21

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 27 Haziran 2008 / 14:45 »
EVET YA BİZ  KENDİ GARIMIZDA PERSONELLER BİRLİKTE ARAMIZDA VAKİT BULDUKÇA PARA TOPLAYIP YEMEK YAPARIZ....BENCE YARDIM OLSA İYİ OLUR.
sükun et...

Çevrimdışı yakup

• Uzman Üye
« Yanıtla #3 : 25 Temmuz 2008 / 23:54 »
yeni bir yazı göndermişler.yemekli vagonları işleten şirketle anlaşma yapılmış.trenlerde görevli makinistler çantasında yemek taşıması zor olduğundan,uygun bir yerde ekmek arası veya normal tabakda yemekliden yemek isteyebilecek.bunun karşılığıda %50 ücret ödeyeceklermiş.zaten benim bildiğim personel %30 indirimli yiyordu.%20 daha kazanmışlar.bravo büyük başarı yani..zaten trende de  her şey yolcu işi %500 kazıklı.sağolsunlar ben almayım ,evden getiririm.geçen yolculuk esnasında çocuklar susadı (cumhuriyette)ufak su aldım personel olduğumuda söylemedim.tanesine 1 lira ödedim.dışarıda heryerde en fazla 250 kuruş.varın gerisini siz düşünün..yazık 2 tane makiniste bedava yemek verse ne olur yani.zararmi ederler.yolculardan kat kat fazlasıyla çıkartıyorlar zaten. ama suç her zaman olduğu gibi bizlerde.birlik olmadığımız müddetçe vede mücadele etmediğimiz müddetce kaybetmeye mahkumuz.ne maaşımıza eklerler,ne de yemek verirler memurlara.ancak hayaliyle yetiniriz.selamlar,saygılar.
* İnsan emeğini takdir etmeyen kimseye,insan dememelidir.Çünkü o, hayvana benzer.
* Dürüstlük,doğruluk ve iyilikle ünlenmiş kimseleri,kendine yakın tut ; onlara iş ver.     (Kutadgu Bilig)
*Gayretli çocuğa falaka değil,bir söz yeter.Çünkü herkese dayak ile edep dersi vermek mümkün değildir(Nabi)

Çevrimdışı Sebahattin KAYA

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 14 Aralık 2008 / 20:50 »
gece gündüz pazar bayram işteyiz
eskişehir gar ve çevresindeki köfteciler paket servisileri zengin
oldu yeni şubeler açıyorlar.ya evden sefer tası getireceksin bu devirde yada  paket servisi.

Çevrimdışı hayrettinsef

• Üye
  • **
« Yanıtla #5 : 28 Şubat 2009 / 00:10 »
sebattin abi ayıp ettin şimdi biz neyapalım taşrada tavuk yumurta makarna çorba başka seçenek yok onuda kendimiz yaparsak yoksa oda yok şükür et.

Çevrimdışı Makinist_26/ Kenan ÖZCAN

• Site Özel Üyesi
  • ESKİŞEHİR
« Yanıtla #6 : 28 Şubat 2009 / 10:13 »
Yakup Abi Yerinizde Olsam Hiç Muhtac Olmam. Evdeki Yemek Kat Kat Daha Güzel Olur. Bizim Bu Bölgede Allah'tan Yok. Yemekli Vagon Filan. Bir Mini Fırnımız Var Takıyorum Fişini Makinaya Attım mı içine ohh deme keyfime. Bazen Balık Keyfide Var. Gelirseniz Buralara Beklerim. Demem Şuki. Bütün Makinistler Veya Memurların Hep Beraber Olmasını Bekliyorsanız Boşa Bekliyorsunuzdur. Abi Boş Verin Gelin Bu Tarafa Ne Yemek Derdi Var İstemiyoruz Kardeşim. Huzurumuz Olsun Kazadan Beladan Uzak Duralım Valla Billa Gerisinin Hepsi Boş. Ne Yemek Vagonu İstiyoruz Ne Yemeklerini İstiyoruz. Bize Biraz Huzur Versinler Yeter. SAYGI VE SEVGİLERİMLE...
DEMİR YOLLARI MEMLEKETİN KAN DAMARIDIR !!!

Çevrimdışı Makinist_26/ Kenan ÖZCAN

• Site Özel Üyesi
  • ESKİŞEHİR
« Yanıtla #7 : 28 Şubat 2009 / 10:17 »
Sebahattin Abi Eskişehir Gar Karşısındaki Köfteci Ali Usta'yı Zengin Etmişsiniz Abi. Adam Apartmanlar Dikecek Nerdeyse.  :D Allah Tüm Demiryolcularımızın Ve Biz Makinistlerin Yardımcısı Olsun. SAYGILARIMLA...
DEMİR YOLLARI MEMLEKETİN KAN DAMARIDIR !!!

Çevrimiçi Demirkanat / Kürşad YAVUZ

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
« Yanıtla #8 : 28 Şubat 2009 / 12:57 »
Birçok Kurumda yemekler ücretsiz, Kurumumuz yapısından dolayı çok dağınık olduğu için heryere yemek götüremiyecektir ama en azından aylık olarak personeline yemek parası verse bir sıkıntıyı daha giderecektir.

Bu kadar ağır bir iş kolunda bu destekleri beklemek hakkımızdır diye düşünüyorum.
http://twitter.com/demiryolcuyuz

Türk milleti!

Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı trenren

• Uzman Üye
« Yanıtla #9 : 28 Şubat 2009 / 14:34 »
tcdd yemek yardımından önce yemek zamanı verse daha iyi olur...faal çalışan personelin yemek arası yoktur resmi olarak yemek yemezler...12 saatlik vardiy nöbetinde iki arada bi derede yedin yedin yemezssen resmiyette yemek vaktin yoktur...çünkü bu mantıkta bir insan 12 saatte acıkmaz...makinist hareket memuru gişe memuru makasçı ögle arasında eve yemek yemeye resmi olarak gidemez eee nöbet esnasında nöbet yerinide terk edemez...kurum kemer sıkmaya başladıysa ancak 12 saatlik vardiyaya giren birine arada 2 saat dinlenme verilir...o da 2 saat mesaiiyi kesmek için yapılır...o 2 saatte dinlenmedesin denir fakat nerde dinlenecek bu adam kimse söylemez nerde yemek yiyecek ???hareket odasında gişede yemek yenir...

tcdd personeline insan gibi çalışma şartlarını ve insani ihtiyaçlarını minumum düzeyde her yerde aynı ölçüde saglamak zorundadır...yeterki yapılmak istensin yüzlerce yol ve formül bulunur...ama burda amaç  günü kurtarmak...personel verimini bu şartların az da olsa iyileştirilmesinin getirecegi faydayı personel memnuniyetinin artmasını kimse düşünmüyor...niye düşünsünki adamlar bilmiyor şartları onlar kendi kulelerinde büyük filozoflar yüce insanlar olarak oturuyorlar...
ben eminimki bu yönetici zevat bu personelin de insan oldugunu yemek yedigini duysalar şaşırırlar...biz onları yemeden yaşıyor sanıyoruz derlerdi...ben mesai ücretinin kaç lira oldugunu bilmeyen birsürü ankarada yönetici sayarım size....kabiliyetli insanlar yönetime gelmedigi sürece yemek ücretini bırak yemek arasını bile görmez bu demiryolcu  ahalisi ...çünkü o yemek ücretinin işveren personel mal hizmet alan döngüsündeki yerini hesaplayamaz....kimsede ses sedada yok o yüzden böyle gider...

memnun personel -memnun işveren- memnun müşteri...bu döngüden biri bozulursa çark bozuluyor...

Çevrimdışı yakup

• Uzman Üye
« Yanıtla #10 : 28 Şubat 2009 / 20:18 »
sayın tren tren dediklerinize katılmamak mümkün değil.fakat yöneticiler bizlerin halini bilmez diyorsunuz.inanın ankarada bir çok yönetici bizler gibi bir zamanlar makinistti,revizördü,hareket memuruydu,,sürveyandı v.b..zamanla yükseldiler.ben servis müdürü olan makasçı tanırım,daire başkanı olan sürveyan tanırım,hatta daire başkanı,işletme müdürü  olan makinist,hareket  memuru tanırım.daha neler neler,beraber okuduğum arkadaşlarım bile var içlerinde.inanın bizlerin halini çok iyi biliyorlar ama bazılarını koltuk değiştiriyor.saygılar,selamlar.
* İnsan emeğini takdir etmeyen kimseye,insan dememelidir.Çünkü o, hayvana benzer.
* Dürüstlük,doğruluk ve iyilikle ünlenmiş kimseleri,kendine yakın tut ; onlara iş ver.     (Kutadgu Bilig)
*Gayretli çocuğa falaka değil,bir söz yeter.Çünkü herkese dayak ile edep dersi vermek mümkün değildir(Nabi)

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

YEMEK YARDIMI Benzer Konular

- DEMİRYOLCULARIN YEMEK ÇİLESİ TARİH OLUYOR…
- DEMİRYOLCULARIN  YEMEK ÇİLESİ TARİH OLUYOR…-TREN ÜSTÜNDE GÖREV YAPAN PERSONELE “ÜCRETSİZ VE TAZE” YEMEK DAĞITIMI BAŞLIYOR…Tren... Devamı...

Gösterim: 4083 - Yanıt: 21 - Başlatan:Trenci96
SÖZLEŞMELİ PERSONELE YİYECEK YARDIMI İLE İLGİLİ ESASLAR BELİRLENİYOR
SÖZLEŞMELİ PERSONELE YİYECEK YARDIMI İLE İLGİLİ ESASLAR BELİRLENİYOR Kamu Görevlileri Hakem Kurulu kararı gereği sözleşmeli pers... Devamı...

Gösterim: 1107 - Yanıt: 1 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
YEMEK YARDIMI NETLEŞTİ
Genel Müdürlük'te uygulamaya sokulan ancak toplu sözleşme tutanaklarında teredüte yolaçan bazı hükümler nedeniyle taşra ve bölge... Devamı...

Gösterim: 823 - Yanıt: 0 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ