Gönderen Konu: Yeni Travers Fabrikası  (Okunma sayısı 5734 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Trenci96

• Site Özel Üyesi
Yeni Travers Fabrikası
« : 01 Eylül 2009 / 10:59 »

Geçen hafta İhsaniye istasyonuna gittiğimde gördüm ki yapımına yaklaşık 6 ay önce başlanılmış olan Yapı-Ray firmasına ait beton travers fabrikası bitirlmiş ve deneme üretimine başlanılmış durumdaydı ve istasyona makas bağlantıları yapılmaktaydı..
Fabrika çalışanlarıyla yaptığım sohbet esnasında edindiğim bilgilere göre iki vardiyalı fabrikada her vardiyada 18 kişi çalışacak ve iki vardiyada toplam 800 travers üretilecekti...
Oldukça modern ve düzenli yapılmış olan fabrikada beni hayrete düşüren yanı ise yaşları 25-26 civarında olan iki italyan genç olmuştu,çat pat İngilizce konuşmamız esnasında bu fabrikayı kendilerinin projelendirip yaptığını ve Konyadaki fabrikanın da yine kendilerince yapıldığını belirtmişlerdi..
Yapı Ray firması demiryolu ve raylı sistemler konusunda gerçekten de oldukça gelişmeye başlamış ülkemizin öncü kurumlarından biri ve hem TCDD hem de belediyelerin tramway ve metro alanlarında çalışmaları var..Kulllanılan ekipman ve araçların zenginliği hemen dikkatimi çekti ve TCDD'nin dahi elinde olmayan lastikli(hem demiryolu hem de karayolunda gidebilen araçlar) buraj makinası,kepçe,çekici gibi araçların firmanın elinde olduğunu gördüm..
TCDD'nin Afyon ve Sivastaki travers fabrikalarının yanında üretim zenginliği sağlayacak bu fabrikaların ülkemiz raylı sistemlerinin geleceği için iyi bir kazanç olduğunu ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim..

İşte o fabrikadan bazı görüntüler :

Adk System Advertising

Çevrimdışı tuncay18

• Emektar Üye
Ynt: Yeni Travers Fabrikası
« Yanıtla #1 : 02 Eylül 2009 / 22:53 »
Muhtelen Konya hızlı tren projesi kapsamında polatlı şantiyesine travers temini için kurulmuş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yeni Travers Fabrikası Benzer Konular

yeni konu
Değerli Form yöneticileri;  öncelikle böyle bir form oluşturduğunuz için teşekkür ederim.PERSONEL MEVZUATI adı altında yeni bir ... Devamı...

Gösterim: 4166 - Yanıt: 5 - Başlatan:gülecyüzlü
İlk hızlı tren fabrikası üretime geçiyor!
Kore-Türkiye ortak girişimiyle kurulan Türkiye'nin ilk hızlı tren fabrikası gelecek ay üretime başlıyor.Fabrikada ilk olarak İst... Devamı...

Gösterim: 2355 - Yanıt: 1 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
TCDD'den Vagon Fabrikası Açıklaması
TCDD Genel Müdürlüğü, Malatya'da VOF çürümeye terkedilirken, Erzincan'a bu sektörle ilgili bir fabrika yapılmasına ilişkin haber... Devamı...

Gösterim: 3676 - Yanıt: 2 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
Ekskavatör Ucuna Takılan Küçük Travers Değiştirme Makinesi (Video)
Daha çok bölgesel onarımlarda kullanılan pratik bir makina. Web sayfası ve video linki aşağıdadır.Saygılarımla. Web sayfası ve v... Devamı...

Gösterim: 3464 - Yanıt: 0 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli
İran Cumhurbaşkanı Ahmedinecad Yerli Üretim Dizel Lokomotif Fabrikası Açıyor
İran Cumhurbaşkanı Ahmedinecad, 17 Temmuzda, İran sanayi gurubu MAPNA tarafından ve ulusal yeterlilik açısından çok büyük bölümü... Devamı...

Gösterim: 3284 - Yanıt: 2 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli