Yeniden Yapılanma > Yeniden Yapılanma

Yeniden Yapılan Komisyonuna Sorularınızı Sordum

(1/1)

Demirkanat / Kürşad YAVUZ:
Bugün sabah arkadaşların istekleri üzerine TCDD Genel Müdürlüğü Yeniden Yapılanma Komisyonuna gittim. Sizin bana sorduğunuz soruları sordum. Sizlerde gidip sorabilirsiniz.

TCDD Genel Müdürlüğü Yeniden Yapılanma Komisyonundan aldığım bilgileri madde madde aşağıda açıklamaya çalışacağım;

1.- Emeklilik Teşviki,

Emeklilik teşviki ile ilgili bir durumun söz konusu olmadığı bilgisini verdiler. Ayrıca bu konunun kendilerinin üstünde bir durum olduğunu belirttiler.

2.- Personel ne olacak,

* Personel atamaları 1 yıl içinde yapılacak, bu atamalar ilk ayda olabilirmiş 11 ayda .
* TCDD Taşımacılık A.Ş ye personel geçmişi 3:1 oranında olacak. Yani bir birimde 5 kişi varsa 3 kişi TCDD olacak 2 Kişide şirkete geçecek.
* Gişite tercih hakkı sunulacak. Eğer geçiş için istekli olmazsa kura çekilecek. Fazla olursada kura çekilerek oran korunacak.3.- Cer Dairesinin Durumu,

Cer Dairesi Başkanlığı isim değişitirerek Bakım Dairesi Başkanlığı olacak. Bu değişiklik TCDD bünyesinde olacak (Şirkete geçmeden önce) isim değişikliği tamamlandıktan sonra Daire olarak şirkete devredilecek.

4.- Makinistlerin Geçişi Nasıl olacak

Tüm Makinist Arkadaşlar şirkete geçecekler, geçişiten sonra Yük veya Yolcu ayrımı yapılacak. Kimisi Yüke (Lojistik) geçecek kimisi Yolcuda kalacak.

5- Özlük Haklar,

Şirkete geçenlerle TCDD kalacakları özlük hakları aynı olacak.

6.- Şirketin yeri neresi olacak,

Yük, Yolcu ve Cer aynı yerinde kalacak yani eski 2. Bölge binasında olacak. Diğer Dairelerden geçecek personel Genel Müdürlük Binasında kalacak, sanırım bazı koridorlar boşaltılıp buralara yerleştirilecekler.

Bu bilgilerin ne kadarı uygulanır uygulanmaz hep birlikte göreceğiz.

karesi:
Benim duyduğumda, Daha önce verilen emeklilik teşvikinin nedeninin Taşımacılık A.Ş nin özelleşmesi düşünüldüğü içinmiş. Şimdi ise; Taşımacılık A.Ş. TCDD'nin Bağlı ortaklığı olduğu için personel açısından özlük hakları tamamen aynı bu nedenle bir teşvik beklenmemesi görüşündeler.

Ancak Taşımacılık A.Ş. kurulur ve özelleşmesi söz konusu olursa teşvik verilir diyorlar..

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek