Gönderen Konu: Yer Niğde ,feci kaza ve haber farkı  (Okunma sayısı 3482 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ceyhan

• Ziyaretçi
Yer Niğde ,feci kaza ve haber farkı
« : 25 Kasım 2013 / 23:21 »

http://www.haberler.com/yolcu-treni-akaryakit-tankerine-carpti-1-yarali-5344574-haberi/

http://www.memurlar.net/haber/432917/    (Niğde'de "TANKER TRENE ÇARPTI" 1 ağır yaralı) 

23.11.2013 tarihinde gerçekleşen kaza  ile ilgili Medyanın habere daha doğrusu kurumumuza  bakışını gözler önüne sermek istedim arkadaşlar.Bu ülkedeki geçitlerde meydana gelen bütün tren kazalarının suçunun %95 nin  karayolu araç sürücülerinin suçu olmasına rağmen Medya haberleri bu şekilde verdiği sürece kazalar ne yazık ki böyle devam edecek ....

Not:Yukarıdaki kazada bariyer kolları kapalı olduğu hatta yolcu treni  geçtiği halde bariyer kollarını kırarak trene yandan çarpmıştır.YAKIT TANKERİNİN  boş olması ise nasıl bir faciadan döndüğümüzün ibretlik vesikasıdır.

Demiryolları  hızlı tren ve sinyalizasyon atağı yaptığı bu yıllarda Devletin özellikle sürücü kurslarında VE Medyada  bu  konu hakkında artık bir şeyler yapması gerektiğini anlamalı yada anlatmalıyız

Şu aşağıdaki haber bile konunun ne kadar vahim olduğu söz konusunun can olduğunun kanıtıdır.Umarım faydası olur.(Bu kazaların biri hariç bariyersiz  hatta geçit bile denmiyecek arazilerde   meydana gelmemiştir.)
http://www.borhaber.net/asayis/nigdede-5-gunde-3-tren-kazasi-h10944.html

« Son Düzenleme: 25 Kasım 2013 / 23:25 Gönderen: ceyhan »

Adk System Advertising

Çevrimdışı Ömer Tolga Sümerli

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
Ynt: Yer Niğde ,feci kaza ve haber farkı
« Yanıtla #1 : 26 Kasım 2013 / 10:00 »
Habercilere ne desek boş. Banliyö trenine ve hatta yeni  DMU setlere "hızlı tren" demekle halen ısrarlı olan "sevgili" habercilerimizin, hemzemin geçit kazalarına da bu şekilde yaklaşması gayet doğal. Onların mantığında; "Tren gitmek zorunda olduğu raydan çıkıp, karayolu taşıtına çarpar, sonra yerine döner" sistemi mevcut. Karayolu taşıtı trenin rayına kural ihlali yaparak girmemiştir sanki...

Umursamazlık maalesef genlere işlemiş. Hemzemin geçit kazalarını önlemede ne kadar teknolojik ve cezai önlem alırsanız alın, kazaları azaltmaktaki en önemli faktörün, eğitim olduğunu hala görmemezlikten gelenler var. Forumumuz da, "Hemzemin Geçitler" başlığı altında, yurt dışından eğitimden teknolojiye, bulabildiklerimiz paylaştık. Daha bulamadığımız pek çoğu var. Peki bunlarla ilgilenen kurum veya sendikalar var mı? Özellikle demiryoluyla iç içe yaşayan kentlerdeki okullar başta olmak üzere, eğitim bakanlığı ile işbirliği yaparak, okullarda bir eğitim seferberliği yapmaya yönelik bir çalışma? Fakat teknolojiyi veya sistemleri satarak para kazanıldığı, eğitimin ise, aksine para harcandığı veya para kaybettirdiği bir sistemde, biz her ne kadar eğitim diye haykırsak, duymamak-görmemek-bilmemek oyunu oynanır.  Bir gün, elbette olacak, diye halen bir umudum var. Bakalım...

Saygılarımla.

Çalışmadan, Yorulmadan, Üretmeden Rahat Yaşamak İsteyen Toplumlar, Önce Haysiyetlerini, Sonra Hürriyetlerini, Daha Sonra da İstiklal ve İstikballerinin Kaybederler.
                                                                                                              Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı Muhammed GEMCİ

• Uzman Üye
Ynt: Yer Niğde ,feci kaza ve haber farkı
« Yanıtla #2 : 26 Kasım 2013 / 16:45 »
Birileri eğitimi düşününceye kadar biz geçitlerin girişini dik kasisli yapalım, en azından araçlar hız yapamasın...
Diyeceğim ama eğitim işi hepten rafa kalkar...
Ne yapalım, "RAYI ANLAYACAK KAPASİTEDEN YOKSUN" kafaların taştığı bir sistemin sahibiyiz...

Esen kalın...
DEMİR YOLLARI REFAH VE ÜMRAN KAYNAĞIDIR. M. Kemal ATATÜRK

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Yer Niğde ,feci kaza ve haber farkı Benzer Konular

Tren altında feci ölüm!
Samsun'un Havza ilçesinde bir kişi trenin altında kalarak feci şekilde can verdi.Edinilen bilgiye göre Sivas'tan Samsun'a gelmek... Devamı...

Gösterim: 3183 - Yanıt: 4 - Başlatan:milkeroz
Değişim ve Farkındalık!
Değerli arkadaşlar,Farkında mısınız bilmiyorum ancak bizler bir yandan mevcut demiryolculuk ve işletmecilik konularını irdelerke... Devamı...

Gösterim: 3198 - Yanıt: 1 - Başlatan:Trenci96
12 Bin TCDD Çalışanı 12 Aylık Fark Alacak!
                            Bildiği  üzere en son yayınlanan YPK kararıyla 14 binin üzerinde  demiryolcu mağdur edilmiş bu mağdu... Devamı...

Gösterim: 36709 - Yanıt: 42 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
Memur yüzde 0.14 enflasyon farkı alacak
Devlet memurları, sözleşmeliler vememur emeklileri 2012 yılı Temmuz-Aralık dönemi için yüzde 0,14 oranında enflasyon farkı alaca... Devamı...

Gösterim: 4153 - Yanıt: 6 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
Zihniyet Farkı / Ne denir?
 Bir haberden kısa bir alıntı..Olay İtalya'da geçiyor, orada da hızlı tren var, daha doğrusu projesi var, projeyi hayata geçirme... Devamı...

Gösterim: 2673 - Yanıt: 2 - Başlatan:Göçebe (chomez)