Gönderen Konu: yolcu vagonları  (Okunma sayısı 2508 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bedendili

• Uzman Üye
yolcu vagonları
« : 09 Eylül 2012 / 21:50 »

Kanada ,Alaska,Norveç gibi ülkelerin tren seyehatlerini internetten izlerken dizinin sonuna yolcuların çevrelerini daha daha rahat görüp fotograf çekmeleri için voganlar eklenmiş.Yada özellekle Kanada ve Alaska da sanırım vagonlar iki katlı ve üst tarafı etrafı seyretmek için düşünülmüş. İç anadolu mavi ile torosları çakıt vadisini varda köprüsünü görmek istedim. Fakat hiç bir şey göremedim desem yalan olmaz.tcdd de insanlara degişik seyahat olanakları sunsa sanırım talep görür.Gezi tur trenleri. Yapılıyordur belki ama yeterli tanıtım ve reklam yok herhalde, olsaydı duyardım. Ve uygun zamanlarımda katılırım. saygılarımla.

Adk System Advertising

Çevrimdışı Demirkanat / Kürşad YAVUZ

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
Ynt: yolcu vagonları
« Yanıtla #1 : 10 Eylül 2012 / 08:52 »
Ankara - Adana yolculuklarımda Toroslarda bir manzara yakalamak için gerçektende zamanla yarışırdım ama tünellerin kemerlerinden bile birşeyler görmeye çalışırdım. O yüksekliklerden kısacık bir manzara gördüğü hayran kalırdım.

İsteğinizde çok halısınız insan ülkesindeki güzellikleri heryerde görmek istiyor.

TCDD Vakfı Kuruluşu olan Ray-Tur yaptığı turlara buralarıda ekleyebilir.

TCDD Vakfının düzenlediği Gap Turu ayrıntılarına aşağıdaki linten ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla..

http://www.raytur.com.tr/turlar/tren-turlar/oezel-yatakl-tren-turlar/oezel-tren-ile-gap-turu
http://twitter.com/demiryolcuyuz

Türk milleti!

Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

yolcu vagonları Benzer Konular

Yük ve yolcu vagonlarına ait aksların ömrü?
Arkadaşlar merhabalar yük ve yolcu vagonlarında kullanılan aksların teknik kullanım ömrü var mıdır. Yoksa tahribatsız muayenede ... Devamı...

Gösterim: 3304 - Yanıt: 1 - Başlatan:ozeryaltcdd
TAŞINDI: yolcu vagonları
Bu konu Diğer Önerileriniz isimli bölüme taşınmıştır. http://www.demiryolcuyuz.biz/forum/yolcu-vagonlari-t2933.0.html Devamı...

Gösterim: 1579 - Yanıt: 0 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
yeni yolcu vagonları
          İki katlı yolcu vagonları bazı ülkelerde kullanılıyor. Bu tür vagonlar bizim hatlar için uygun mu? Tonajı  ,dingil bas... Devamı...

Gösterim: 2431 - Yanıt: 2 - Başlatan:bedendili
yolcu veya yük vagonları
      Yolcu veya yük vagonları var olan hatlarımıza göre en fazla kaç metre uzunlukta olabilir. ideal uzunluk var mıdır?  Vagon ... Devamı...

Gösterim: 2741 - Yanıt: 1 - Başlatan:bedendili
Rus Demiryolları Çift Katlı Yolcu Vagonları Yeni 1. Sınıf Dizaynı Onayladı
Rus Demiryollarına yeni katılacak çift katlı yolcu vagonlarının 1. sınıf (Business Class) bölüm dizaynı İtalyan Giugiaro Desing ... Devamı...

Gösterim: 1664 - Yanıt: 0 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli