Gönderen Konu: zürih tren istasyonu  (Okunma sayısı 4250 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bedendili

• Uzman Üye
zürih tren istasyonu
« : 30 Ocak 2013 / 00:15 »

İsviçre nufus olarak ne kadar bilmiyorum ama link teki video da aynı zaman diliminde bu kadar tren çalışırmı yoksa bu reklam için çekilmiş bir film mi.Türkiyenin bütün şehirlerinde günde hareket eden tren sayısı kadar hatta fazlası hareket halinde. Ayrıca trenler bu kadar yklaşık  60 yada 70  derecelik açı ile makas degiştirebilirmi.Bilgisi olan varmı. saygılarımla. 

http://www.youtube.com/watch?v=7xOD1X101zI 

http://www.youtube.com/watch?v=sD2iZdXq9WU
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2013 / 11:12 Gönderen: Ömer Tolga Sümerli »

Adk System Advertising

Çevrimdışı mst

• Uzman Üye
Ynt: zürih tren istasyonu
« Yanıtla #1 : 30 Ocak 2013 / 10:57 »
Fi tarihinde katıldığım bir turda Hollanda'yı geziyorduk. Otobüs, bir tren istasyonuna yakın bir yerde 15 dk. mola verdi. Bu sürede en az 15 tren geldi-gitti. Hollanda'nın nüfusu 15 milyon.

Çevrimdışı Ömer Tolga Sümerli

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
« Yanıtla #2 : 30 Ocak 2013 / 11:26 »
Demiryolları ile ilgili hayallerimden biri de bu. Fakat, iyi bir altyapıya ihtiyaç var. :)

Çalışmadan, Yorulmadan, Üretmeden Rahat Yaşamak İsteyen Toplumlar, Önce Haysiyetlerini, Sonra Hürriyetlerini, Daha Sonra da İstiklal ve İstikballerinin Kaybederler.
                                                                                                              Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı bedendili

• Uzman Üye
« Yanıtla #3 : 30 Ocak 2013 / 14:05 »
Sayın sümerli video da izlerken dikkatimi çekti raylar bazı yerlerde düz görünmüyor. Bu bir göz yanılması mı yoksa hattın gerçekten bozuk olmasımı.saygılar.

Çevrimdışı Ömer Tolga Sümerli

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
« Yanıtla #4 : 30 Ocak 2013 / 14:27 »
Göz yanılması değil Sayın bedendili. Rayların geometrisinde bozulmalar var. Özellikle tren trafiğinin yoğun olduğu gar veya istasyonlarda, yol bakım işleri de gecikebilmektedir. Tabi, trafiğin kontrolünde hayati önem taşıyan makasların kontrolü periyodik olarak yapılmakta. Bu bölgelerde, trenlerin yavaş gitmesinden dolayı, bu tür yol deformasyonları bir yere kadar kabul edilebilir olarak görünüyor.
Saygılarımla.
Çalışmadan, Yorulmadan, Üretmeden Rahat Yaşamak İsteyen Toplumlar, Önce Haysiyetlerini, Sonra Hürriyetlerini, Daha Sonra da İstiklal ve İstikballerinin Kaybederler.
                                                                                                              Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı Muhammed GEMCİ

• Uzman Üye
« Yanıtla #5 : 29 Nisan 2013 / 18:04 »
Böyle işletmeler her alanda çok sıkı bir disiplin ister. Korkarım ki TCDD'nin bu düzeye ulaşabilmesi için en azından 15-20 yıl gerekli. Daha raylı sistem ve demir yolları alanında mühendis yetiştirmeye yeni yeni başladık. İnşallah ben de raylı sistemler bitirmeyi düşünüyorum.
DEMİR YOLLARI REFAH VE ÜMRAN KAYNAĞIDIR. M. Kemal ATATÜRK

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

zürih tren istasyonu Benzer Konular

HIZLI TREN...,YENİ ADIYLA "YÜKSEK HIZLI TREN..."
13 Mart 2009'da birçok kişiyle birlikte benim de rüyam olan hızlı tren ilk seferini gerçekleştirecek.Vatandaşımızın "ayağı" alış... Devamı...

Gösterim: 3043 - Yanıt: 3 - Başlatan:koncar52512
hızlı tren
   Sevgili Arkadaşlar; hızlı tren için yaygara koparmanın pek anlamı yok. Kafalar değişmedikçe, imam bildiğini okumaya devam ede... Devamı...

Gösterim: 27819 - Yanıt: 52 - Başlatan:devlet makinisti
hızlı tren
Ben raylı sitemler yol bölümü öğrencisiyim hızlı trenle ilgili proje ödevimiz var ama döküman bulamıyoruz yardımcı olursanız sev... Devamı...

Gösterim: 3165 - Yanıt: 2 - Başlatan:safak
Tren İşletmeciliği ile ilgili personel Türk Tren A.Ş. devrediliyor.
Sayın Genel Müdürümüz Süleyman KARAMAN, 12.07.2012 tarihli zaman gazetesine yaptığı açıklamada,"demiryolu ulaştırmasının yeniden... Devamı...

Gösterim: 6385 - Yanıt: 7 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
zürih tren istasyonu
  Zürich tren istasyonundan çekilmiş 1 saatlik bir video. Bu ülkenin toplam nüfusu İstanbul kadar varmı bilmiyorum.Ben 10 dakika... Devamı...

Gösterim: 1254 - Yanıt: 0 - Başlatan:bedendili